Dr.Eda Tiftikçi Antakya’da doğdu. Lise eğitimini Osman Ökten Hatay Anadolu lisesinde tamamladı. Tıp eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp fakültesinde tamamlayan Dr.Eda Tiftikçi 2004 yılında uzmanlığını Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Deri ve Zührevi Hastalıkları bölümünden aldı. Uzmanlık eğitimi süresince kozmetik dermatolojinin ilk uygulamalarından olan botox, dolgu ve peeling eğitimlerine katıldı.

Mezuniyet sonrası Prof. Dr. Gönül Ergenekon kliniğinde uzman dermatolog olarak çalışmaya başladı.
2005 yılından itibaren 10 yılı aşkın süre ile Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde dermatoloji uzmanı olarak görev aldı. Dr.Eda Tiftikçi; Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nin kozmetik dermatoloji, dermatolojik cerrahi ve deri hastalıklarında tam zamanlı hizmet veren hekimi olarak çok sayıda hastayı tedavi etti.

Kozmetik dermatolojinin dünyada ve ülkemizdeki gelişim sürecini yakından takip eden Dr. Eda Tiftikçi pek çok kursta katılımcı ve eğitmen olarak görev aldı.
Sempozyum ve tıbbi kongrelerde dermatoloji uzmanı meslektaşları ile mezoterapi, PRP, botox, lazer, radyofrekans, dolgu uygulamaları ile ilgili tecrübelerini paylaştı.

Botox, dolgu, mezoterapi, peeling, lazer, ip uygulamaları hakkında sertifikasyonların tamamına sahiptir.

Bir kız çocuk annesi olan Dr.Eda Tiftikçi uzun yıllardır dostluğuna ve hekimliğine güvendiği arkadaşı Dr.Tuğba Türe ile aynı muayenehaneyi paylaşmak ve hastalarına daha kaliteli zaman ayırmak üzere Lotus Dermatolojide çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleki Üyelikler